Aluminium też ociepla

„Maksymalne ocieplenie przy minimalnej grubości materiału ocieplającego” – takie hasło przyświecało firmie Aluthermo z Burg-Reuland, która przy współpracy naukowców opracowała cienką matę ocieplającą z użyciem folii aluminiowej, ale nie tylko.

Mata o grubości zaledwie 21 mm składa się z następujących warstw: folia aluminiowa pokryta obustronnie polietylenem, dwie warstwy polietylenu (rodzaj „poduszki powietrznej”) i druga warstwa folii aluminiowej również obustronnie pokryta polietylenem. Jest to w sumie materiał i cienki i bardzo lekki – 0,62 kg/m2. Podobna do termosu konstrukcja maty ALUTHERMO daje jej szerokie możliwości zastosowania m.in. w ocieplaniu i izolacji pokryć dachowych i innych elementów budowli (m.in. strychów), a także styków, trudnych do izolacji wykuszy, naroży itp. Jest bowiem bardzo elastyczna i łatwa w obróbce. Dom ocieplony i zaizolowany tą matą ma stabilny mikroklimat wewnątrz o każdej porze roku.

Materiał nie zawiera żadnych substancji szkodliwych dla zdrowia mieszkańców. Ma klasę palności B2. Mata ALUTHERMO dostarczana jest w zwojach szerokości 1,25 m i długości 25 m, co wystarcza na ocieplenie powierzchni 31,25 m2.

Na zdjęciach pokazujemy kilka możliwości zastosowania tego nowego materiału izolacyjno-ocieplającego.

(mer)
Zdjęcia: Aluthermo

WARSTWY – DACHY i ŚCIANY 4’2001

Udostępnij ten wpis

Post Comment