Eksperci uszczelniania

Fundamenty - Eksperci uszczelniania

Dom psuje się od fundamentu, a ten z kolei – od nadmiaru wilgoci. Dlatego podczas budowy sprawą fundamentalną jest dobrze dobrana i prawidłowo wykonana hydroizolacja wszystkich elementów, narażonych na kontakt z wodą czy wilgocią. Dwa nowe produkty Ceresit skutecznie uszczelnią newralgiczne miejsca, oszczędzając czas, wysiłek i wydatki.

Wytrzymałe, elastyczne a przy tym łatwe do wykonania i szybkie w aplikacji masy hydroizolacyjne Ceresit dają gwarancję idealnie szczelnej powłoki, która ochroni dom przed zgubnymi skutkami nadmiaru wilgoci. Produkty, podobnie jak inne z grupy ?czarna chemia? wyglądają niepozornie, ale przy bliższym poznaniu zyskują na wartości! Przyjrzyjmy się wiec im dokładniej:

Fundamenty - Eksperci uszczelniania

Ceresit CP 48 XPRESS
Dwuskładnikowa masa bitumiczna, która równie skutecznie jak z wilgocią radzi sobie z deficytem czasu na placu budowy. Dzięki jej szczególnym właściwościom staje się ona odporna na deszcz już po 1,5 godziny a zaledwie po jednym dniu od aplikacji (!) pokryty nią fundament gotowy jest do zasypania gruntem. Jak to możliwe? W recepturze masy zastosowano formułę XPRESS, dzięki której tylko część zawartej w produkcie wody musi uwolnić się w postaci pary. Spora jej ilość zostaje związana na skutek reakcji chemicznej. To decyduje o szybszym postępie wiązania i w konsekwencji krótszym harmonogramie prac. Nowa masa charakteryzuje się także bardzo niewielkim, zaledwie 9 -cio procentowym skurczem, co przekłada się na oszczędność materiału. Materiał nakłada się na uszczelniane powierzchnie pacą, albo natryskuje agregatem.

Fundamenty - Eksperci uszczelniania

Ceresit CP 44
Jest produktem jednoskładnikowym, gotowym do użycia, nie ma więc mowy o pomyłce przy dozowaniu składników w przypadku, kiedy chcemy wykorzystać tylko część opakowania. Jest wygodna w użyciu, idealna do natryskiwania, używając jej, nie ma konieczności czyszczenia przewodów i pistolety w trakcie przerw. Odporność na deszcz uzyskuje po 6 godzinach.
Obydwie masy charakteryzują się bardzo niskim zużyciem na 1 m?. Ich wydajność jest średnio o 30 % wyższa w porównaniu z tradycyjnymi masami. A gdy rośnie wydajność, wiadomo – spada cena! Wysokie parametry techniczne przekładają się na skuteczność uszczelnień. Wytrzymałość ciśnieniowa grubej zaledwie na 2,5 mm warstwy mas, wytrzymuje ciśnienie 6 barów! Ceresit CP 48 XPRESS i Ceresit CP 44 spełniają wymagania izolacji typu lekkiego, średniego i ciężkiego. Są odporne na standardowe, występujące w gruntach substancje agresywne. Ułatwiają pracę – zawarty w ich składzie polistyrenowy wypełniacz pomaga kontrolować grubość nakładanej warstwy.

Fundamenty - Eksperci uszczelniania
Fundamenty - Eksperci uszczelniania


Ceresit CP 48 XPRESS

Szybko schnąca masa bitumiczna
Cena opakowania 28 l ? 179 zł (5,21 zl/litr)

Ceresit CP 44
Jednoskładnikowa masa bitumiczna
Cena opakowania 30 l ? 156 zł (6,39 zl/litr)

Udostępnij ten wpis

Post Comment