Energooszczędność w standardzie – okna dachowe FAKRO FTP-V U4

Superenergooszczędny, dwukomorowy pakiet szybowy U4 wzbogacił w tym roku ofertę okien dachowych FTP-V firmy Fakro. Dzięki zastosowaniu nowego pakietu szybowego uzyskano współczynnik Uw okna o wartości 1,1 W/m²K, który spełnia Warunki Techniczne na 2021 rok.

Energooszczędny, dwukomorowy pakiet szybowy U4 - nowość FAKRO. Fot. Fakro
Energooszczędny, dwukomorowy pakiet szybowy U4 – nowość FAKRO. Fot. Fakro

Wysoka jakość

FAKRO FTP-V U4 to bogato wyposażone okna klasy PROFI. Okna tej klasy na rynku wyróżniają się wysoką jakością wykonania oraz bardzo dobrymi parametrami dostępnymi w przystępnej cenie. Większa oszczędność energii cieplnej, podwyższone bezpieczeństwo antywłamaniowe i użytkowe czy rozwiązania umożliwiające efektywne i optymalne przewietrzenie poddasza to tylko wybrane cechy określające te produkty.

Wygodna obsługa

Okna FTP-V U4 to okna o konstrukcji obrotowej z zawiasem umieszczonym w połowie wysokości ościeżnicy. Rozwiązanie to pozwala na pozostawienie skrzydła w pozycji otwartej po obrocie o 180° co umożliwia wygodne i bezpieczne mycie zewnętrznej szyby. Produkt wyposażony jest w automatyczny nawiewnik V40P, który zapewnia optymalną ilość świeżego powietrza na poddaszu oraz poprawę energooszczędności w budynku.

Okno dachowe FTP-V U4. Konstrukcja obrotowa z zawiasem w połowie wysokości ościeżnicy pozwala na pozostawienie skrzydła w pozycji otwartej po obrocie o 180 stopni co umożliwia wygodne i bezpieczne mycie zewnętrznej szyby. Fot. Fakro
Konstrukcja obrotowa okna FTP-V U4z zawiasem w połowie wysokości ościeżnicy umożliwia wygodne mycie zewnętrznej szyby. Fot. Fakro
Automatyczny nawiewnik V40P zapewnia optymalną ilość świeżego powietrza na poddaszu oraz poprawę energooszczędności w budynku. Fot. Fakro
Automatyczny nawiewnik V40P zapewnia optymalną ilość świeżego powietrza na poddaszu oraz poprawę energooszczędności w budynku. Fot. Fakro

Zwiększona trwałość

Na wysoką trwałość okien wpływa użycie najwyższej jakości drewna sosnowego, klejonego warstwowo i impregnowanego próżniowo, system naprowadzania skrzydła oraz profile aluminiowe, które chronią drewniane elementy przed wpływem czynników atmosferycznych.

Okna dachowe FTP-V U4. Fot. Fakro
Okna dachowe FTP-V U4. Fot. Fakro
Poddasze z oknami dachowymi FTP-V. Fot. Fakro
Poddasze z oknami dachowymi FTP-V. Fot. Fakro

Dbałość o detal

W standardzie okna malowane są ekologicznym lakierem akrylowym w kolorze naturalnym, istnieje również możliwość wykonania okna w niestandardowym kolorze. Klamka Elegant z dwustopniowym mikrouchyleniem umieszczona została w dolnej części skrzydła w celu ułatwienia obsługi. Okna dedykowane są do dachów o kącie nachylenia od 15° do 90° a szeroki wybór kołnierzy pozwala na zamontowanie ich praktycznie w każdym pokryciu dachowym.

Komfort użytkowania

Nie tylko parametry termoizolacyjności czy akustyki decydują o różnicach okien dachowych. Bardzo ważną kwestią jest konstrukcja okna, różnego rodzaju systemy bezpieczeństwa i termoizolacji, rodzaj zastosowanego pakietu szybowego czy dodatkowe wyposażenie. Właśnie te elementy decydują o komforcie użytkowania okien dachowych na poddaszu.

 

Udostępnij ten wpis

Post Comment