Nowa linia produkcyjna ROCKWOOL w Czechach

ROCKWOOL Polska, lider na rynku izolacji termicznej, zakończył kolejną z serii inwestycji w nowoczesną infrastrukturę przemysłową. W fabryce należącej do grupy w Bohuminie w Czechach otwarto nowe linie produkcyjne, przeznaczone do wysoce specjalistycznych produktów izolacji technicznych. Wartość całej inwestycji wyniosła 160 mln zł.

Fabryka Rockwool w Bohuminie w Czechach. Fot. Rockwool
Fabryka Rockwool w Bohuminie w Czechach. Fot. Rockwool

Wciąż rośnie świadomość inwestorów i deweloperów dużych obiektów komercyjnych i użyteczności publicznej dotycząca bezpieczeństwa budynków, także pożarowego oraz kwestii związanych z efektywnością energetyczną. Dotyczy to nie tylko szkieletu, czy elewacji budynków, ale także wszelkich instalacji wewnętrznych – instalacji ogrzewania, wentylacji oraz klimatyzacji. Dlatego rośnie zapotrzebowanie na produkty do specjalistycznej izolacji technicznej z wełny skalnej ROCKWOOL. Nowe linie produkcyjne pozwolą sprostać stale wzrastającemu zapotrzebowaniu na materiały do specjalistycznych izolacji termicznych – dzięki inwestycji poprawie ulegnie nie tylko  jakość i parametry techniczne oferowanych produktów, ale także efektywność produkcji oraz poziom świadczonych usług logistycznych.

Fot. Rockwool
Fot. Rockwool

Modernizacja fabryki w Bohuminie jest elementem szerszego planu strategicznego Grupy ROCKWOOL, polegającego na ciągłym i sukcesywnym usprawnianiu i unowocześnianiu parku technologicznego i infrastruktury przemysłowej fabryk zlokalizowanych w Europie Środkowo-Wschodniej. Dzięki bardzo dobrej lokalizacji produkty z fabryki w Bohuminie obecne będą na prawie wszystkich rynkach Europy. – komentuje Andrzej Kielar, Prezes ROCKWOOL Polska.

Pod skrzydłami ROCKWOOL Central Eastern Europe znajduje się obecnie siedem rynków: Polska, Czechy, Słowacja, Litwa, Łotwa, Estonia oraz Węgry. Materiały dostarczane na te rynki produkowane są w czterech fabrykach – dwóch na terenie Polski, w Cigacicach
i Małkini oraz w Czechach (Bohumin) i na Węgrzech (Tapolca). – Należące do nas fabryki w Europie Środkowo-Wschodniej są jednymi z najwydajniejszych i najnowocześniejszych zakładów w całej Grupie ROCKWOOL. O naszym konsekwentnym i dynamicznym rozwoju świadczy fakt, że zarówno nasze produkty, jak i sama firma otrzymały dotychczas ponad 50 różnych prestiżowych wyróżnień i nagród – dodaje Andrzej Kielar.

Fot. Rockwool
Fot. Rockwool

ROCKWOOL Polska regularnie podejmuje także inwestycje w poprawę ochrony środowiska, obok modernizacji i budowy nowych linii produkcyjnych, które pochłonęły już łącznie ponad miliard złotych. Stały rozwój technologiczny pozwala firmie na produkcję kilkuset tysięcy ton wełny skalnej rocznie. Produkty ROCKWOOL zostały wykorzystane w największych i najgłośniejszych inwestycjach w Polsce, m.in. na Stadionie Narodowym
w Warszawie, w Filharmonii Szczecińskiej, w Centrum Nauki Kopernik w Warszawie czy w Starym Browarze w Poznaniu.

Udostępnij ten wpis

Post Comment