ROCKWOOL Regionalnym Orłem Eksportu

Województwo lubuskie jest naturalnie predystynowane do rozwoju eksportu, ze względu na swoje położenie, blisko granicy niemieckiej. Jednak są w regionie firmy, których działalność eksportowa wyróżnia się znacząco na tle pozostałych przedsiębiorstw w województwie. Do takich firm zalicza się ROCKWOOL Polska, nagrodzony w konkursie Regionalne Orły Eksportu, za produkt eksportowy. Dzięki dobrej lokalizacji i sprawnej logistyce materiały z wełny skalnej z Polski trafiają m.in. do Czech, Niemiec, Włoch i krajów skandynawskich, jak również krajów bałtyckich.

 

ROCKWOOL-webEksport do krajów sąsiednich, ale także tych dalszych, staje się kluczową gałęzią gospodarki polskiej oraz wielu polskich przedsiębiorstw. Dotyczy to bardzo różnych branż – spożywczej, drzewnej, meblowej, przemysłu lekkiego czy budowlanej. Konkurs dziennika „Rzeczpospolita” Regionalne Orły Eksportu ma na celu promocję firm z poszczególnych województw, które wyróżniają się w regionie pod względem eksportu w czterech kategoriach – najlepszy eksporter, najdynamiczniejszy eksporter, eksportowy produkt, osobowość eksportu.

 

Nagrodę w kategorii eksportowy produkt otrzymał ROCKWOOL Polska. Firma należy do Grupy ROCKWOOL, światowego lidera w produkcji wełny skalnej, dostawcy produktów, systemów i rozwiązań służących poprawie efektywności energetycznej, akustyki i bezpieczeństwa pożarowego obiektów budowlanych –  w budownictwie mieszkaniowym i ogólnym, obiektach przemysłowych i handlowych oraz przy instalacjach technicznych. Produkty z wełny skalnej ROCKWOOL charakteryzują się bardzo dużą jakością i trwałością, zapewniają także użytkownikom, poza komfortem termicznym, dodatkowe korzyści – komfort akustyczny, bezpieczeństwo pożarowe oraz zdrowy mikroklimat wnętrz. Wełna skalna ROCKWOOL produkowana jest lokalnie, w fabryce w Cigacicach, pod Zieloną Górą z naturalnych surowców, pochodzących z regionu. Firma zatrudnia w województwie lubuskim blisko 800 pracowników i współpracuje na stałe z wieloma lokalnymi przedsiębiorstwami. Jest jednym z największych pracodawców.

 

ROCKWOOL Polska, podczas ponad 20-letniej obecności na rynku zainwestował w zakłady w Polsce blisko miliard złotych. Dzięki wieloletnim działaniom inwestycyjnym podnosimy konkurencyjność produktów na polskim i zagranicznych rynkach. Eksport jest ważnym elementem działalności całej Grupy, do której należy ROCKWOOL Polska. Jednak nasze atuty wynikają z regionu w jakim się znajdujemy – stąd pochodzą nasi pracownicy i surowce do wyrobu wysokiej klasy produktów. – podkreśla Andrzej Kielar, Prezes ROCKWOOL Polska

Udostępnij ten wpis

Post Comment