SSO o kierunkach rozwoju branży systemów ociepleń na Konferencji IZOLACJE 2015

sso-logoStowarzyszenie na Rzecz Systemów Ociepleń (SSO) objęło patronat merytoryczny nad Konferencją IZOLACJE 2015, która odbędzie się w dniach 9-10 kwietnia w Warszawie. Drugiego dnia konferencji dr inż. Mariusz Garecki, kierujący Komisją Techniczną SSO, wygłosi referat na temat kierunków zmian w systemach ETICS związanych z nowymi wymaganiami w zakresie izolacyjności przegród budowlanych.

Dr inż. Mariusz Garecki, ekspert Stowarzyszenia na Rzecz Systemów Ociepleń
Dr inż. Mariusz Garecki, ekspert SSO

– Nowe regulacje prawne wprowadzają obowiązek systematycznego zmniejszenia wartości współczynnika przenikania ciepła Uc dla wszystkich rodzajów budynków. Branża systemów ociepleń przygotowuje się zatem do stopniowej weryfikacji obecnie obowiązujących standardów. Toczące się w wielu ośrodkach prace badawcze pozwolą na wprowadzenie nowych rozwiązań technicznych, jeszcze lepiej chroniących budynki przed stratami ciepła, zarówno w nowych obiektach, jak i w przypadku ociepleń wtórnych – podkreśla ekspert Stowarzyszenia, zapraszając na swoją prelekcję. Dr inż. Garecki weźmie również udział w debacie „Kierunki rozwoju izolacji a wyzwania budownictwa niskoenergetycznego”, która odbędzie się 9 kwietnia.

Jacek Michalak, prezes SSO
Jacek Michalak, prezes SSO

– Stowarzyszenie na Rzecz Systemów Ociepleń docenia wszelkie inicjatywy, które sprzyjają rozwojowi naszej branży i upowszechnianiu dobrych praktyk wśród wszystkich uczestników procesu budowlanego, w tym inwestycji ociepleniowych. Liczymy, że Konferencja IZOLACJE 2015 również się do tego przyczyni, zwłaszcza że jej dwie poprzednie edycje zostały przez nasze środowisko dobrze przyjęte. Kolejną okazją do branżowej debaty będzie w maju tego roku II Międzynarodowa Konferencja ETICS, organizowana przez nasze stowarzyszenie. Z satysfakcją obserwujemy, że tematyka ociepleń budynków spotyka się z coraz większym zainteresowaniem – dodaje dr inż. Jacek Michalak, prezes SSO.

Informacje nt. Konferencji IZOLACJE 2015 dostępne są na stronie www.konferencjaizolacje.pl

O Stowarzyszeniu na Rzecz Systemów Ociepleń (SSO)

Stowarzyszenie na Rzecz Systemów Ociepleń jest organizacją branżową czołowych polskich producentów systemów ETICS. Celem stowarzyszenia jest upowszechnienie kompletnych rozwiązań technologicznych o udokumentowanej jakości, gwarantujących komfort i bezpieczeństwo użytkowania. Inicjatywy podejmowane przez SSO wspierają rozwój energooszczędnego i zrównoważonego budownictwa. Stowarzyszenie promuje również prawidłowe wykonawstwo robót elewacyjnych oraz standardy eksploatacji systemów ociepleń. Organizacja działa od 2003 roku. W roku 2008 była jednym z założycieli European Association for ETICS (EAE). W 2014 roku SSO zainicjowało doroczną Międzynarodową Konferencję ETICS, pierwsze w Polsce forum łączące liczne środowiska zainteresowane tematyką systemów ociepleń.

Więcej informacji: Systemyocieplen.pl, Twitter.com/SSO_ocieplenia, Konferencjaetics.com.pl.

Udostępnij ten wpis

Post Comment