TIS Group z tytułem Gepard Biznesu

Podlaska firma TIS Group, produkująca kotły na paliwa stałe, otrzymała tytuł Geparda Biznesu 2016. Tym samym firma znalazła się w zaszczytnym gronie najbardziej dynamicznych przedsiębiorstw w Polsce. Wyróżnienie zostało przyznane przez Instytut Europejskiego Biznesu, który już od ponad dekady analizuje sytuację finansową rodzimych przedsiębiorstw.

Badania IEB, mające na celu wybór najbardziej dynamicznie rozwijających się firm w kraju, zostały przeprowadzone na początku drugiego kwartału br. Brano w nich pod uwagę wyniki finansowe ponad 40 tys. polskich przedsiębiorstw, które w ubiegłych latach każdego roku miały ponad pół miliona złotych przychodów netto, więcej niż 10 tys. zł zysku netto, a wartość ich kapitału była dodatnia.

Kotły na paliwa stałe TIS Group. Fot. TIS Group
Kotły na paliwa stałe TIS Group. Fot. TIS Group

Spośród wszystkich zbadanych firm tytułem Geparda Biznesu nagrodzone zostały podmioty, których wartość rynkowa wzrosła w ostatnim czasie o więcej niż 10 proc. W tym zaszczytnym gronie znalazł się m. in. podlaski producent kotłów CO – TIS Group.

– Nagroda ta stanowi niejako uhonorowanie naszej ciężkiej pracy. Jest nam niezmiernie miło, że wysiłki, które na co dzień podejmujemy zostały dostrzeżone – mówi Tomasz Mańczuk, prezes firmy. I dodaje: – Tytuł Geparda Biznesu 2016 cieszy nas tym bardziej, że został przyznany za konkretne wyniki finansowe. To jasno pokazuje skalę i tempo wzrostu naszego udziału w rynku. Dynamikę tego rozwoju doskonale obrazuje także zainteresowanie, jakim cieszą się kotły sygnowane marką TIS Group wśród klientów.

W szczycie ubiegłego sezonu mimo, iż produkcja odbywała się równolegle w obu należących do firmy zakładach (w Polsce i na Białorusi), czas oczekiwania na niektóre produkty wynosił nawet 3-4 tygodnie.

U progu kolejnego zmodernizowany zatem został park maszynowy, a także dokupiono kolejne maszyny, co pozwoli zwiększyć moce produkcyjne. Do tego systematycznie rozwijana również jest sieć dystrybucji, która swoim zasięgiem pokrywa coraz większą część kraju.

– Śmiało można zatem powiedzieć, że nie zamierzamy spoczywać na laurach, a wyróżnienie stanowi dla nas dodatkową motywację do jeszcze cięższej pracy – przekonuje Tomasz Mańczuk.

Udostępnij ten wpis

Post Comment