Warsztaty dla młodych architektów już jutro – zarejestruj się i pobierz bezpłatny bilet

Konkurs dla Młodych Architektów z roku na rok zaznacza się coraz wyraźniej na mapie istotnych wydarzeń, które dają szansę młodym architektom na start w zawodzie. Soudal od kilku lat jest jednym z jego Mecenasów, proponując do zastosowania w pracach konkursowych dwa rozwiązania systemowe: Soudal Window System i Soudatherm Roof.

Fot. Soudal
Fot. Soudal

W najbliższą środę (23.11) ostatnie w tym roku spotkanie adeptów architektury ze specjalistami i wybitnymi architektami – Dzień Młodego Architekta w warszawskiej siedzibie SARP w ramach IV edycji Konkursu dla Młodych Architektów. Tego dnia warsztaty i ćwiczenia poprowadzą m.in. Oscar Grąbczewski nt. „Wszystko co chcielibyście wiedzieć o architekturze, a baliście się zapytać” czy Mariusz Ścisło nt. „Rola architekta dziś i jutro – obowiązki i wyzwania”. Wszyscy uczestnicy będą też mogli spotkać się z firmami partnerów, których rozwiązania technologiczne są proponowane do zastosowania w zgłaszanych projektach. Soudal, który od czterech lat jest Mecenasem Polskiej Architektury, zaproponował dwa systemy do wyboru.

Fot. Soudal
Fot. Soudal

Pierwsza propozycja to tzw. ciepły montaż okien, czyli Soudal Window System – innowacyjny system energooszczędnego montażu warstwowego stolarki otworowej, potwierdzony certyfikatem ITB. System tworzą trzy kompatybilne ze sobą strefy: wewnętrzna, środkowa i zewnętrzna, które zapobiegają zarówno przenikaniu wilgoci, jak i zimna. Ponadto system wycisza  pomieszczenie i tworzy unikalną strefę komfortu z gwarancją najwyższej izolacyjności termicznej i akustycznej. W jego skład wchodzą certyfikowane produkty Soudal, m.in. taśmy (paroszczelna, paroprzepuszczalna) oraz piany poliuretanowe (Soudafoam Classic, Soudafoam Maxi, Soudafoam Maxi Express, Soudafoam Low Expansion, Flexifoam).

Drugie rozwiązanie technologiczne marki, które jest uwzględniane w projektach konkursowych, to Soudatherm Roof – nowoczesny i efektywny system izolacji dachów, opracowany we współpracy z architektami i ekspertami z branży dekarskiej. Jest to system klejenia i uszczelniania dachów płaskich i skośnych za pomocą certyfikowanych klejów poliuretanowych, odznaczających się wyjątkową wytrzymałością i wysoką wydajnością. Soudatherm Roof umożliwia mocowanie materiałów izolacyjnych na takich powierzchniach jak drewno, stal, beton czy nawet membrany paroizolacyjne. Wśród produktów dedykowanych do prac w tym systemie są dwa wielokrotnie wyróżniane i nagradzane kleje poliuretanowe: Soudatherm Roof 250 i Soudatherm Roof 330. Co ważne, system posiada certyfikat jakości i zapewnia szczelną izolację na okres minimum 20 lat.

Laureatów IV Konkursu dla Młodych Architektów 2016 poznamy za kilka miesięcy, ale już dziś wiadomo, że nagrodzone zostaną projekty, które cechują się innowacyjnością rozwiązań i oryginalnością pomysłów z zastosowaniem rozwiązań i produktów firm Partnerów Konkursu – Mecenasów Polskiej Architektury, takich jak Soudal. Zapraszamy zainteresowanych młodych architektów do udziału w przyszłorocznej edycji konkursu, o którym informację będzie można wkrótce znaleźć na FB Polubisz Remont.

Aby wziąć udział w warsztatach 23.11 należy zarejestrować się na stronie https://dma112016.evenea.pl/ oraz pobrać bezpłatne bilety. Więcej informacji nt. Dnia Młodego Architekta można znaleźć tutaj: https://www.facebook.com/PolubiszRemont/posts/10154659752032822

Udostępnij ten wpis

Post Comment