Innowacyjne, szybkowiążące pianokleje 60 SEKUND w technologii TYTACK – nowość do firmy Selena

Grupa Selena od wielu lat prowadzi intensywną działalność badawczo-rozwojową, której efektem są rozwiązania zmieniające całkowicie sposób realizacji projektów budowlanych. Praca ośrodków w Polsce, Hiszpanii, Turcji i Chinach skorelowana jest z doświadczeniami oraz wiedzą, pozyskanymi w ramach bliskiej współpracy z profesjonalistami na lokalnych rynkach w wielu krajach. Strategia ta zaowocowała wdrożeniem innowacyjnego programu FOAM ADHESIVE (FOAD) – międzynarodowego projektu realizowanego w ośrodkach R&D Seleny na całym świecie. Program ten obejmuje serię nowoczesnych pianoklejów, które stanowią rewolucję dla branży budowlanej. Jednym z produktów w projekcie FOAD, który niedawno został wprowadzony na rynek jest TYTAN Professional 60 SEKUND – unikatowe rozwiązanie na bazie autorskiej technologii TYTACK – które pozwala uzyskać silny chwyt początkowy już po 60 sekundach!

Pianokleje 60 sekund. Fot. Selena
Pianokleje 60 sekund. Fot. Selena

Pianokleje poliuretanowe to znakomite rozwiązanie przeznaczone dla nowoczesnego budownictwa. Specjaliści R&D Seleny skupili prace badawcze na najistotniejszych cechach: moc wiązania, redukcja post-ekspansji, wydajność oraz łatwość aplikacji, w wyniku czego produkty tej serii zwiększają tempo prac budowlanych oraz redukują koszty z nimi związane. Jednocześnie podnoszą one komfort użytkowania, gdyż zastępują tradycyjne zaprawy prostą do nałożenia i niezwykle wydajną – pianą.

Rozwiązania dla budownictwa opracowane przez Selenę to ścisła światowa czołówka. W niektórych segmentach – takich jak pianokleje – firma jest pionierem na świecie. Wynaleziona w ramach projektu FOAD technologia TYTACK – to obszar, w którym Selena wyznacza nowe trendy dla całego sektora. W toku prac badawczych zweryfikowano opracowaną technologię względem dostępnej wiedzy i istniejących już rozwiązań. Okazało się, że na rynku nie istnieje taka kategoria produktów. Warto podkreślić, iż TYTAN Professional 60 SEKUND oraz technologia TYTACK ­– na bazie której powstał – już na starcie cieszą się dużym zainteresowaniem branży, co z pewnością umocni wizerunek firmy jako kreatora unikatowych i nowoczesnych rozwiązań

powiedział Marcin Macewicz, czlonek Zarządu Selena FM SA, jednostki nadrzędnej w Grupie Selena.

technologia-tytackTechnologia TYTACK została wynaleziona przez interdyscyplinarny zespół pracujących w laboratoriach Seleny specjalistów w dziedzinie chemii. Połączono kompetencje i wiedzę naukowców opracowujących na co dzień kleje oraz piany poliuretanowe, aby stworzyć technologię, która łączy te dwa „światy”. W efekcie powstało unikatowe zespolenie komponentów charakterystycznych dla klejów – w produkcie – który przybiera formę piany. Dzięki tym zaletom np. pianoklej 60 SEKUND ma bardzo szybki czas wiązania i wysoką stabilność wymiarową (nie przyrasta), dzięki temu produkt nie deformuje powierzchni. Ponadto nie wymaga wstępnego przygotowania do aplikacji, nie generuje pyłu ani zanieczyszczeń oraz znacznie zmniejsza ilość odpadów pobudowlanych. Technologia TYTACK pozwala kleić szybko i bezpiecznie w większości popularnych zastosowań, takich jak: płyty G-K i OSB, parapety okienne i schody, beton komórkowy, bloczki silikatowe, płyty EPS/XPS i płytki, elementy dekoracyjne i wykończeniowe.

Program FOAD stworzony przez Selenę, jest odpowiedzią na zapotrzebowanie branży, która oczekiwała rozwiązań umożliwiających podniesienie efektywności prowadzonych prac remontowo-budowlanych. Wprowadzenie na rynek nowej generacji produktów, jakimi są pianokleje, zmienia podejście do prowadzenia prac konstrukcyjnych i na nowo definiuje zarówno wydajność, jak i szybkość realizacji projektów. Wymiana informacji pomiędzy spółkami w Grupie Selena znacząco skróciła proces opracowania receptur i wdrożenia serii FOAD, potwierdzając pozycję Seleny jako lidera w dziedzinie innowacyjnych rozwiązań dla całego sektora budowlanego.

Udostępnij ten wpis

2 Komentarzy - Napisz komentarz

  1. Używałem 60 Sekund w domu do klejenia płyt gipsowo-kartonowych i jestem pozytywnie zaskoczony szybkością działania i łatwością pracy. A pisze to człowiek, o którym ciężko powiedzieć “majsterkowicz” 😉

    Odpowiedz

Post Comment