Katalog Produktów Baumit 2016 – pomysły z przyszłością

Z roku na rok inwestorzy, architekci i wykonawcy mają coraz większe oczekiwania względem materiałów wykończeniowych. Sukces staje się udziałem producentów, którzy poprzez swoją ofertę wyznaczają standardy, kreują nowe trendy, wskazując kierunek dalszego rozwoju branży. Firma Baumit od lat pełni rolę swoistego nawigatora w polskim budownictwie, nie ustając przy tym w staraniach, by ludzie mieszkali ładniej, zdrowiej i oszczędniej. Odzwierciedleniem tych dążeń są pomysły z przyszłością zaprezentowane w ofercie na 2016 rok. 

 

Katalog Produktów Baumit 2016 obowiązuje od 1.03.2016. Fot. Baumit
Katalog Produktów Baumit 2016 obowiązuje od 1.03.2016. Fot. Baumit

Katalog Produktów Baumit 2016 powstał z myślą o partnerach handlowych, wykonawcach, inwestorach, architektach i wszystkich osobach poszukujących nowoczesnych materiałów budowlanych wysokiej jakości, które ułatwią proces budowy, przyspieszą pracę, a w razie potrzeby wydłużą sezon wykonawczy. To również znakomite kompendium wiedzy o produktach, które pomogą obniżyć rachunki za ogrzewanie i poprawią komfort życia, wpływając korzystnie na mikroklimat pomieszczeń. W nowym katalogu firma Baumit prezentuje niezwykle szeroki wachlarz produktów elewacyjnych, systemów ociepleń, tynków maszynowych oraz produktów do płytek, wraz z ich charakterystyką techniczną i funkcjonalną. Tradycyjnie, jak co roku, producent przygotował szereg nowości, a wśród nich rozwiązania nowej generacji, które mogą zrewolucjonizować pracę wykonawców na wielu płaszczyznach, pozytywnie wpływając na finalny efekt, koszty i czas prac remontowych.

Bo szybkość ma znaczenie

Szczególne miejsce wśród tegorocznych debiutantów w ofercie Baumit, zajmuje linia produktów szybkowiążących Speed. Pozwalają one wykonać tę samą pracę w znacznie krótszym czasie, wnosząc przy tym nową jakość na rynek materiałów budowlanych. Baumit MPI 30 Speed wraz jego lekką odmianą Baumit MPI 30 L Speed to pierwszy na polskiej scenie budowlanej szybkowiążący tynk cementowo-wapienny wewnętrzny. Jego specjalnie opracowana procedura pozwala na skrócenie czasu do jego drapania, z nawet kilkunastu do zaledwie około dwóch godzin! Jednak nowe możliwości otworzyły się nie tylko przed ekipami tynkarskimi, ale również tymi, które specjalizują się w termoizolacji budynków. Te otrzymały do dyspozycji nowy wariant systemu ocieplenia Baumit Star – do niskich temperatur, który pozwala wydłużyć sezon budowlany nawet o kilka tygodni. W roli głównej występuje tu zaprawa klejowo-szpachlowa Baumit StarContact Speed, która pozwala na swobodne i bezpieczne prowadzenie prac ociepleniowych w zakresie temperatur od 0 do +15°C. Ponadto, jej receptura została opracowana w taki sposób, by nakładanie kolejnej warstwy ocieplenia – w zależności od panujących warunków – było możliwe już po 24 godzinach! Powiew innowacyjności nie ominął w tym roku także segmentu systemów podłogowych Baumit. Tutaj wartym uwagi rozwiązaniem jest błyskawiczna posadzka cementowa Baumit Rapido 1 Speed. Przyspieszony proces osiągania wytrzymałości początkowej pozwala na wchodzenie już po 3 godzinach od nałożenia, a już po 24 godzinach warstwa grubości 50 mm – przy normalnych warunkach – osiąga gotowość do układania płytek czy parkietów.

Operacja: ELEWACJA

Wśród nowości Baumit nie mogło zabraknąć produktów elewacyjnych. Największą uwagę w tym obszarze zwracają aż trzy nowe, zaawansowane technologicznie systemy ociepleń: Baumit Star do niskich temperatur, Baumit Power o wysokiej odporności na uszkodzenia mechaniczne oraz Baumit Keramik z wykończeniem w postaci płytek elewacyjnych. Renomowany producent chemii budowlanej poszerza również paletę dekoracyjnych powłok malarskich, wprowadzając do oferty dwie wysokojakościowe farby fasadowe klasy Premium. Obie – silikonowa Baumit StarColor oraz dyspersyjna Baumit ProColor – przeznaczone są do malowania tynków mineralnych w systemach ociepleń lub do przemalowań remontowanych elewacji. Uzupełnieniem tegorocznej oferty firmy Baumit są produkty do naprawy i konserwacji elewacji (w tym systemów ociepleń)  w zakresie gruntownego oczyszczenia i przygotowania powierzchni wyprawy wierzchniej, przed malowaniem farbą elewacyjną Baumit Color. Skoncentrowany środek Baumit Facade Cleaner pomoże pozbyć się nawet uporczywych zabrudzeń z powierzchni elewacji, natomiast podkład gruntujący Baumit FillPrimer wypełni rysy do grubości 0,5 mm.

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom

Na uwagę zasługuje także obniżone zużycie tynków strukturalnych: NanoporTop, SilikonTop, StellaporTop, SilikatTop, GranoporTop oraz StyleTop. Udoskonalona formuła pozwala zaoszczędzić do 10% materiału na metr kwadratowy. Zmiany nie ominęły również segmentu gładzi i szpachli gipsowych Baumit Fino, których asortyment rozrósł się o nowe warianty w zakresie wielkości opakowań, jeszcze lepiej odpowiadające na zróżnicowane potrzeby materiałowe inwestorów i wykonawców.

Katalog produktowy Baumit obowiązuje od 01.03.2016 i jest dostępny online na stronie www.baumit.com.

www.baumit.com 

www.facebook.com/BaumitPolska

Udostępnij ten wpis

Post Comment