Niepalne ocieplenie podłóg STEPROCK HD – cisza i ciepło za jednym podejściem

Fot. Rockwool
Fot. Rockwool

Płyty ze skalnej wełny STEPROCK HD stosowane są jako niepalne ocieplenie podłóg pływających na gruncie i na podkładach betonowych. Obok doskonałej izolacyjności cieplnej charakteryzuje się wysokimi parametrami akustycznymi. Stanowią gwarancję ciepła, ciszy i bezpieczeństwa w każdym domu.

STEPROCK HD to niepalne płyty wykonane z wełny skalnej, stosowane jako ocieplenie i izolacja akustyczna podłóg pływających na gruncie i na podkładach betonowych. Stosuje się je w pomieszczeniach mieszkalnych i biurowych oraz na często uczęszczanych powierzchniach (np. w szkołach, kawiarniach, stołówkach, salach konferencyjnych czy kinach). Jest to produkt innowacyjny – stanowi zarówno doskonałe ocieplenie, jak i izolację akustyczną podłóg. Dzięki swoim dużej wytrzymałości oraz małej sztywności dynamicznej wykonane podłogi pływające zapewniają mieszkańcom domu komfort i odpowiednie warunki do pracy, snu czy odpoczynku. Jednocześnie STEPROCK HD wytłumia dźwięki uderzeniowe na podłogach.

STEPROCK. Fot. Rockwool
STEPROCK HD. Fot. Rockwool

Płyty STEPROCK HD to uniwersalne rozwiązanie, które chroni domowników przed stratami ciepła, hałasem oraz ogniem. Podobnie jak inne produkty ze skalnej wełny płyty posiadają najwyższą klasę odporności na ogień (A1) i są wyrobem w pełni naturalnym i przyjaznym środowisku.


PORADA EKSPERTA

Wykonując izolację cieplno-akustyczną podłogi na podkładzie betonowym musimy pamiętać o kilku kluczowych kwestiach. Ocieplenie podłogi przy wykorzystaniu płyt STEPROCK HD wykonujemy jednowarstwowo, układając płyty mijankowo. Aby zapewnić skuteczną dylatację akustyczną pomiędzy podkładem podłogi a ścianami powinniśmy zawsze pamiętać o zamontowaniu po obwodzie podłogi pionowy pasek RST z wełny skalnej. Na ociepleniu podłogi układamy np. folię budowlaną, sklejoną na zakładach i z wywinięciem na ściany, w celu szybszego wysychania podkładu wykonanego na mokro, w szczególności samopoziomującego. Ważne jest też, żeby wykonując izolację podłogi na gruncie, gdzie poziom wód gruntowych ulega zmianie, pamiętać o wykonaniu izolacji wodoszczelnej przed ułożeniem ocieplenia.

Tomasz Kwiatkowski
Doradca Techniczny, ROCKWOOL Polska


 

Fot. Rockwool
Fot. Rockwool
Fot. Rockwool
Fot. Rockwool

Informacje techniczne

Deklarowany współczynnik przewodzenia ciepła: λD = 0,039 W/mK
Obciążenie charakterystyczne ciężarem własnym: 1,4 kN/m3
Klasa reakcji na ogień: A1 wyrób
Deklaracja Właściwości Użytkowych: RW-PL/G-DoP-2033/B/14/w1; RW-PL/G-DoP-2031/B/14/w1; RW-PL/G-DoP-2032/B/14/w1; RW-PL/G-DoP-2034/B/14/w1
Norma: EN 13162:2012
Certyfikat Zgodności CE: 1390-CPR-0168/09/P
Atest higieniczny: HK/B/0439/01/2011, 43/322/48/2013 (Gdański Uniwersytet Medyczny)

Wymiary
Długość: 1000 mm
Szerokość: 600 mm
Grubość: 20-100 mm

Cena (netto): od 13,34 zł/m2

 

Źródło: ROCKWOOL Polska

Udostępnij ten wpis

Post Comment