Optymalna akustyka budynku z Aku-Płytą Isover

Hałasy dochodzące z zewnątrz oraz z wewnątrz budynku mają duży wpływ na poczucie komfortu w domu czy biurze. Dlatego wysoka izolacyjność akustyczna jest tak istotnym parametrem wszystkich przegród budowlanych – ścian i stropów. Osiągnąć ją można dzięki odpowiednio dobranym oraz prawidłowo zamontowanym materiałom izolacyjnym. Czym kierować się przy wyborze izolacji akustycznej?

Aku-Płyta ISOVER – płyta do izolacji akustycznej. Fot. ISOVER
Aku-Płyta ISOVER – płyta do izolacji akustycznej. Fot. ISOVER
Skuteczna izolacja zapewnia idealną temperaturę zarówno zimą, jak i latem, a także optymalną akustykę, a co za tym idzie komfort na wiele lat. Optymalna akustyka to taka, która będzie pochłaniać fale dźwiękowe z zewnątrz, jak i te, które wytwarzane są wewnątrz budynku. Sięgając po materiał o wysokim współczynniku pochłaniania dźwięku można sprostać potrzebom nawet najbardziej wymagających budynków. Współczynnik pochłaniania dźwięku na poziomie 1,00 już dla grubości 75 mm osiąga Aku-Płyta marki ISOVER – oznacza to, że posiada ona zdolność do pochłaniania energii dźwiękowej fal docierających do danego pomieszczenia, a przez to – poprzez eliminację fal odbitych – redukuje hałas. Dzięki parametrom Aku-Płyty ISOVER, ściany i stropy w budynku będą chronione przed niepożądanymi dźwiękami, zarówno uderzeniowymi jak i odbitymi, co zapewni odpowiedni komfort akustyczny w pomieszczeniach.

Aku-Płyta ISOVER to materiał z wełny mineralnej szklanej, przeznaczony m.in. do izolacji akustycznej ścianek działowych, obudów i okładzin ściennych, jak również izolacji termicznej ścian murowanych warstwowych, oraz ścian osłonowych o konstrukcji szkieletowej. Dostępna jest w płytach o grubości 50, 75, 100 mm i szerokości 600 mm – odpowiada to standardowemu rozstawowi oraz szerokości profili systemów suchej zabudowy. Dodatkowo Aku-Płyta występuje w grubości 120 i 150 mm, co pozwala na jej uniwersalne zastosowanie.

Źródło: www.isover.pl

Udostępnij ten wpis

Post Comment