PLATYNOWY DACH ISOVER – dwuwarstwowa izolacja dachów płaskich

Termoizolacje - PLATYNOWY DACH ISOVER – dwuwarstwowa izolacja dachów płaskich
Sławomir Kocur, Kierownik Produktu ISOVER. Fot. ISOVER

Izolację termiczną dachu płaskiego powinna charakteryzować wytrzymałość, lekkość i przede wszystkim niepalność. Innowacyjnym rozwiązaniem, które wychodzi naprzeciw oczekiwaniom architektów i wykonawców, jest Platynowy Dach ISOVER – dwuwarstwowy zestaw z wełny mineralnej szklanej.

Izolacja dachu płaskiego przede wszystkim powinna zostać odpowiednio zaprojektowana – z uwzględnieniem różnorodnych aspektów związanych z bezpieczeństwem, kosztami eksploatacji, wytrzymałością, jak i ochroną środowiska. – Musi ona przenieść wszelkie obciążenia wynikające z warstw oraz zamontowanych na dachu instalacji, a także ciężar śniegu – mówi Sławomir Kocur, Kierownik Produktu ISOVER – Przy wyborze właściwych materiałów nie bez znaczenia są takie kwestie, jak szybkość czy łatwość montażu oraz możliwość dopasowania produktu do indywidualnych cech konstrukcji budynku.

Eksperci marki ISOVER wraz z fachowcami i architektami poszukiwali idealnego rozwiązania do izolacji termicznej i akustycznej dachów płaskich. W efekcie stworzyli Platynowy Dach ISOVER.

Termoizolacje - PLATYNOWY DACH ISOVER – dwuwarstwowa izolacja dachów płaskich

Zestaw Platynowy Dach ISOVER: płyty TUP i TAURUS. Fot. ISOVER

Zestaw Platynowy Dach ISOVER składa się z dwóch płyt – TAURUS (warstwa górna) i TUP (warstwa dolna), wykonanych z wełny mineralnej szklanej. Dwuwarstwowy system pozwala m.in. na wyeliminowanie liniowych mostków termicznych na stykach płyt. Doskonałe parametry cieplne (lambda = 0,038 W/m•K) – przy odpowiedniej grubości izolacji – umożliwiają ograniczenie zużycia energii. – Takie rozwiązanie jest również znacznie lżejsze (nawet o 15 kg/m2.) od podobnych produktów z wykorzystaniem wełny mineralnej skalnej. W praktyce przekłada się to np. na dodatkowe 5 cm śniegu, który może znajdować się na dachu. Ponadto obie warstwy cechuje najwyższa dokładność w zakresie tolerancji grubości T5 będącej gwarancją 100% szczelności. Równie istotną cechą zestawu Platynowy Dach ISOVER jest jego niepalność – dodaje Sławomir Kocur z ISOVER.

Duże rozmiary płyt TUP i TAURUS (1,9 x 1,2 m) oraz ich niewielki ciężar (dziesięciocentymetrowa płyta waży ok. 18 kg) ułatwiają montaż. TUP i TAURUS są także łatwe w obróbce – za pomocą prostych narzędzi możne je dopasować do odpowiednich kształtów.

Zestaw Platynowy Dach ISOVER spełnia również standardy budownictwa ekologicznego: – Oprócz korzyści związanych z bezpieczeństwem i redukcją kosztów eksploatacji warto także zwrócić uwagę na kwestie związane z ekologią. Do produkcji zestawu w 70% wykorzystywane są materiały pochodzące z recyklingu – szklanej stłuczki. Zastosowanie płyt może być zatem pomocne w uzyskaniu certyfikatów w systemie oceny budynków pod względem standardów budownictwa ekologicznego oraz zrównoważonego rozwoju – Leed i Breeam – podkreśla ekspert ISOVER.

Producent: Saint Gobain Construction Products Polska

Źródło: www.isover.pl

Udostępnij ten wpis

Post Comment