VIII Międzynarodowa Konferencja ETICS

Już za miesiąc branża ETICS ponownie spotka się na największym krajowym wydarzeniu poświęconym tematyce ociepleń budynków. VIII Międzynarodowa Konferencja ETICS, organizowana przez Stowarzyszenie na Rzecz Systemów Ociepleń (SSO), odbędzie się w dniach 11-13 maja 2022 roku w kompleksie Pałac i Folwark Łochów w Łochowie.

konferencja-etics-2022_728_410

– Po dwóch latach pandemii, stale rosnącego zaniepokojenia stanem środowiska, kryzysu energetycznego, zmieniających się wymagań prawnych, zmieniających się oczekiwań inwestorów i klientów, a także wobec strasznej wojny toczonej za naszą wschodnią granicą wszyscy stoimy wobec konieczności przedefiniowania dotychczasowych modeli funkcjonowania — mówi dr inż. Jacek Michalak, prezes Stowarzyszenia na Rzecz Systemów Ociepleń. – Na te i inne tematy wypowiedzą się zaproszeni przez SSO goście, będzie także okazja do otwartej, środowiskowej dyskusji.

Podczas tegorocznej konferencji, prelekcje wygłoszą: Dana Bellusova (TSUS), Piotr Dardziński (Sieć badawcza Łukasiewicz), Michael Faatz (Wacker Chemie), Mariusz Garecki (SSO), Paweł Krause (Politechnika Śląska), Eric Las (EUMEPS), Artur Miros (Łukasiewicz – IMBiGS), Małgorzata Niziurska (Łukasiewicz – ICiMB), Ralf Pasker (EAE), Torsten Richter (Leibniz Universität Hannover), Roman Sobczak (SSO), Piotr Turkowski (ITB), Arkadiusz Węglarz (KAPE), Pavel Zemene (Sdružení EPS ČR / Czeskie Stowarzyszenie Producentów EPS).

W siedmiu dotychczasowych edycjach konferencji uczestniczyło ponad 1000 osób z 10 krajów.

– Cykliczna Międzynarodowa Konferencja ETICS to jedna z kluczowych inicjatyw naszego stowarzyszenia – podkreśla prezes Michalak. – Cieszy nas więc tak duże zainteresowanie i stała obecność przedstawicieli producentów, środowiska naukowego i badawczego, instytucji publicznych, mediów i innych stowarzyszeń. Rozmowa o teraźniejszości i przyszłości branży w tak reprezentatywnym gronie otwiera przed naszym sektorem nowe perspektywy i stymuluje do konstruktywnych wspólnych działań.

Bieżące informacje dotyczące VIII Międzynarodowej Konferencji ETICS oraz formularz rejestracyjny dla uczestników dostępne są na stronie internetowej: www.konferencjaetics.com.pl.

——

Stowarzyszenie na Rzecz Systemów Ociepleń (SSO) jest organizacją branżową polskich producentów systemów ETICS i ich komponentów. Misją stowarzyszenia jest propagowanie kompleksowych rozwiązań technologicznych gwarantujących trwałość, bezpieczeństwo i komfort użytkowania. Inicjatywy podejmowane przez SSO wspierają rozwój energooszczędnego i zrównoważonego budownictwa. Stowarzyszenie upowszechnia standardy prawidłowego wykonawstwa i nadzoru prac ociepleniowych oraz eksploatacji systemów ociepleń.

Organizacja działa od 2003 roku. W roku 2008 była jednym z założycieli europejskiego stowarzyszenia branży ociepleń European Association for ETICS (EAE), a w 2017 roku – współorganizatorem i gospodarzem IV Europejskiego Forum ETICS w Warszawie. Od 2014 roku SSO organizuje coroczną Międzynarodową Konferencję ETICS, największe w Polsce forum łączące środowiska zainteresowane tematyką systemów ociepleń.

www.systemyocieplen.pl

www.konferencjaetics.com.pl

www.facebook.com/systemyocieplen

Udostępnij ten wpis

Post Comment