Aplikacja Pilkington Spectrum doceniona przez specjalistów

Pilkington Spectrum – aplikacja mobilna do obliczania parametrów technicznych szyb, została laureatem w programie Innowacyjne Rozwiązania Branży Stolarki  organizowanym przez Stolarkę VIP.

Fot. Pilkington
Fot. Pilkington

Podczas XX Jubileuszowego Konwentu Stolarki VIP, który gościł w dniach 22-23 lutego 2018 r. w murach Gniewskiego Zamku, odbyło się uroczyste podsumowanie III edycji programu Innowacyjne Rozwiązania Branży Stolarki (IRBS)Tytuł laureata trafił do Pilkington IGP Sp. z o.o. za aplikację mobilną Pilkington Spectrum.

Jest to narzędzie do tworzenia specyfikacji technicznych dla szerokiej gamy szkieł marki Pilkington oraz różnych ich kombinacji. Do niedawna program dostępny był wyłącznie w wersji online, ale od listopada ubiegłego roku funkcjonuje również w formie aplikacji działającej na urządzeniach wyposażonych w system operacyjny iOS oraz Android.

Narzędzie pozwala zaprojektować różne konfiguracje szyb, od szklenia pojedynczego, po szyby zespolone czy np. tworzyć struktury fasadowe. Dzięki aplikacji można szybko obliczyć istotne parametry, takie jak: przepuszczalność światła Lt, całkowitą przepuszczalność energii słonecznej g, współczynnik przenikania ciepła Ug i izolacyjność dźwiękową. Dodatkowo, poza podstawowymi i najczęściej używanymi funkcjami dostępnymi w wersji online, mobilna wersja Pilkington Spectrum wyposażona została w wiele dodatkowych elementów i udogodnień, m. in. możliwość tworzenia bibliotek preferowanych konfiguracji i właściwości użytkowych, które mogą być grupowane i przygotowywane do bezpośredniego wydruku lub wysyłki pocztą elektroniczną.

– Stworzenie wersji mobilnej naszego flagowego programu – Pilkington Spectrum, usprawniającego pracę projektantów, architektów i inżynierów, było odpowiedzią na potrzeby naszych klientów. Korzystanie z aplikacji jest wygodne i pozawala na oszczędność czasu. Spectrum wyróżnia przede wszystkim intuicyjność, szybkość oraz precyzja obliczeń – mówi Mariusz Kołodziej, Dyrektor Sprzedaży Szkła Architektonicznego Pilkington Europa Wschodnia. Wspieranie klientów na każdym etapie współpracy jest wpisane w politykę NSG Group, a narzędzie, które oddajemy w ich ręce pomoże te działania jeszcze bardziej usprawnić – dodaje.

Dyplom za aplikację Pilkington Spectrum,  nagrodzoną w programie Innowacyjne Rozwiązania Branży Stolarki  organizowanym przez Stolarkę VIP, odbrał Mariusz Kołodziej dyrektor sprzedaży szkła architektonicznego Pilkington Europa Wschodnia. Fot. Pilkington
Dyplom za aplikację Pilkington Spectrum, nagrodzoną w programie Innowacyjne Rozwiązania Branży Stolarki organizowanym przez Stolarkę VIP, odbrał Mariusz Kołodziej dyrektor sprzedaży szkła architektonicznego Pilkington Europa Wschodnia. Fot. Pilkington

Aplikację mobilną Pilkington Spectrum na urządzenia typu iPad i iPhone można pobrać ze sklepu Apple iTunes pod adresem: https://goo.gl/px2hVi.

Z kolei wersja przystosowana do pracy w środowisku Android dostępna jest w sklepie Google Play pod linkiem: https://goo.gl/Dc777i

Udostępnij ten wpis

Post Comment