Nowe płyty do izolacji dachów płaskich od ROCKWOOL – najwyższa wytrzymałość, doskonałe parametry izolacyjne

Inwestorzy obiektów komercyjnych coraz większą uwagę zwracają na jak najwyższą efektywność energetyczną budynków. Projektanci z kolei często wykorzystują powierzchnie dachów płaskich jako powierzchnie użytkowe – miejsce montażu urządzeń i instalacji lub miejsce do rekreacji. Wychodząc naprzeciw tym tendencjom ROCKWOOL prezentuje nowe materiały izolacyjne do dachów płaskich – płyty HARDROCK MAX i MONROCK MAX E – produkty o najwyższej twardości i wytrzymałości, a jednocześnie świetnych parametrach izolacyjnych.

Płyty do izolacji dachów płaskich HARDROCK MAX. Fot. ROCKWOOL
Płyty do izolacji dachów płaskich HARDROCK MAX. Fot. ROCKWOOL

Najnowsze produkty w portfolio dachowym ROCKWOOL – płyty HARDROCK MAX i MONROCK MAX E – przeznaczone są szczególnie do dachów, którym postawiono specjalne wymagania – np. codzienna konserwacja urządzeń na dachu czy też planowane wprowadzenie obciążeń punktowych bezpośrednio na termoizolacji od przykładowo instalacji solarnych czy też kanałów wentylacyjnych.

Płyty HARDROCK MAX to najbardziej wytrzymałe na rynku rozwiązanie pod względem siły ściskającej pod obciążeniem punktowym dającym odkształcenia 5 mm – wytrzymują siłę aż 800 N. Jednocześnie pomimo swojej wytrzymałości i twardości, dzięki dwugęstościowej budowie, zachowują doskonałe właściwości termoizolacyjne – λD = 0,040 W/mK.

Fot. ROCKWOOL
Fot. ROCKWOOL

Z kolei dwugęstościowe płyty MONROCK MAX E posiadają bardzo niski, jak na twarde płyty dachowe, deklarowany współczynnik przewodzenia ciepła – λD = 0,038 W/mK. Dlatego zastosowanie rozwiązania opartego na tych dwóch produktach daje tak dobre wyniki – zarówno gwarantuje doskonałą izolacyjność, dzięki czemu budynek ma dużo lepszą efektywność energetyczną, oraz gwarantuje trwałość i odporność na obciążenia, czyli cechę, która zaczyna być bardzo ważna dla inwestorów i projektantów.

Należy pamiętać, że obiekty budowane są na lata i już teraz trzeba zadbać o izolację, która zagwarantuje najlepsze parametry i pozwoli utrzymać trwałość i szczelność izolacji przez długie lata. Wykonanie izolacji w dwóch warstwach zminimalizuje powstawanie w przyszłości mostków termicznych i uchroni inwestorów przed ryzykiem napraw

podkreśla Daniel Drozdowicz, Manager Produktu, ROCKWOOL Polska.

Dodatkowo firma ROCKWOOL w związku z wprowadzeniem nowych produktów i rozwiązania dedykowanego do dachów o specjalnych wymaganiach zadbała o to, aby podczas całego procesu inwestycyjnego – od etapu projektowania i wyboru najbardziej optymalnych materiałów, przez proces przygotowawczy, aż do zakończenia prac wykonawczych na dachu – inwestor i generalny wykonawca mieli wsparcie techniczne.

Przekrój dachu płaskiego. Fot. ROCKWOOL
Przekrój dachu płaskiego. Fot. ROCKWOOL

Aby zapewnić naszym klientom kompleksowe wsparcie – dobór najbardziej optymalnej izolacji i nadzór nad prawidłowym jej wykonaniem – zapewniamy doradztwo techniczne na każdym etapie inwestycji. W początkowej fazie projektowej doradzamy jakie wybrać rozwiązanie, o jakiej grubości, żeby sprostać oczekiwaniom inwestora. Pomagamy także przy planowaniu dostaw oraz już w ostatniej fazie nadzorujemy wykonanie izolacji na dachu – wszystko po to, aby Klient miał pewność, że otrzymuje skuteczne, trwałe i bezpieczne rozwiązanie, które będzie się sprawdzało przez długie lata

– mówi Dawid Dziurdź, Doradca Techniczno-Handlowy, ROCKWOOL Polska.

 

 

Udostępnij ten wpis

Post Comment