Nowe płyty Swisspor HYDRO Lambda z szarego styropianu – idealne do docieplenia fundamentów

Nowe hydrofobowe płyty styropianowe Swisspor HYDRO Lambda o doskonałych parametrach termoizolacyjnych, wytrzymałości mechanicznej i obniżonej nasiąkliwości to idealne rozwiązanie do docieplenia fundamentów. Warto pamiętać, że nawet najlepsze ocieplenie ścian i dachu nie wystarczy. Jeśli chcemy mieć dom energooszczędny, konieczna jest też właściwa termoizolacja fundamentów.

Fot. Swisspor
Fot. Swisspor

Swisspor HYDRO lambda to nowoczesne, specjalistyczne płyty do izolacji fundamentów. Produkowane są z hydrofobowego surowca z dodatkiem grafitu, metodą wtrysku do formy. Technologia produkcji nadaje płytom właściwości znacznie przewyższające tradycyjne płyty styropianowe.

Na tle innych materiałów do izolacji fundamentów, styropian Swisspor HYDRO Lambda wyróżnia się doskonałymi parametrami termoizolacyjnymi (λd  0,031 [W/mK]). Zalecany jest do budownictwa pasywnego i energooszczędnego, co potwierdza certyfikat Instytutu Budownictwa Pasywnego.

 

Swisspor HYDRO lambda - specjalistyczne płyty do izolacji fundamentów. Fot. Swisspor
Swisspor HYDRO lambda – specjalistyczne płyty do izolacji fundamentów. Fot. Swisspor

Oprócz rewelacyjnych parametrów termoizolacyjnych HYDRO Lambda charakteryzuje się optymalnie dobraną do zastosowań fundamentowych wytrzymałością mechaniczną (CS(10) ≥ 100 [kPa]) oraz obniżoną nasiąkliwością (≤ 3,5 [%]). Dzięki temu styropian zachowuje właściwości termoizolacyjne w wilgotnym środowisku jakim jest grunt.

Wprowadzenie na rynek hydrofobowych płyt HYDRO lambda uzupełniło istotną lukę rynkową w ofercie styropianów szarych. Teraz szarym styropianem o doskonałej izolacyjności termicznej można ocieplić każdą część budynku od fundamentu, aż po dach. Styropian Swisspor HYDRO lambda posiada certyfikat Instytutu Budownictwa Pasywnego.

 


SWISSPOR Polska to wywodzący się ze Szwajcarii, europejski producent termoizolacji i hydroizolacji. Jako pierwszy w Polsce wprowadził szary styropian trzeciej generacji LAMBDA WHITE®, wyprodukowany w opatentowanej technologii odprężonych płyt zespolonych. Oferuje również kompletne systemy termo- i hydro- izolacji dachów płaskich THERMOFLAT®.  W Polsce posiada 4 fabryki styropianu, fabrykę papy oraz trzy  linie produkcyjne warstwowych płyt do termoizolacji dachów płaskich, oferowanych pod nazwą BITERM.

 

Udostępnij ten wpis

Post Comment