Profesjonalne osłony zabezpieczające dla przemysłu – Arma-Chek od Armacell

Instalacje oraz urządzenia znajdujące się w zakładach przemysłowych są narażone na oddziaływanie agresywnego środowiska oraz zjawisk takich jak korozja, kondensacja pary wodnej czy zanieczyszczenia. Aby zapewnić im bezawaryjne i bezpieczne działanie należy zadbać o odpowiedni dobór izolacji, która zabezpieczy je przed niekorzystnymi czynnikami. Wszystkie te warunki spełnia lekki i łatwy w montażu system osłon zabezpieczających Arma-Chek firmy Armacell.

Lekki i łatwy w montażu system osłon zabezpieczających Arma-Chek firmy Armacell doskonale sprawdzi się w trudnym środowisku przemysłowym. Fot. Armacell
Lekki i łatwy w montażu system osłon zabezpieczających Arma-Chek firmy Armacell doskonale sprawdzi się w trudnym środowisku przemysłowym. Fot. Armacell

Arma-Chek Silver – wszechstronność zastosowania i łatwość montażu

Osłony izolacji wykonane z metalu, PVC czy folii aluminiowej często wiążą się z dodatkowymi kosztami, możliwością powstania mostków termicznych a niejednokrotnie także dłuższym i utrudnionym montażem. Aby zapobiec tego rodzaju problemom firma Armacell stworzyła wyjątkowe rozwiązanie w postaci izolacji z preizolowaną osłoną Arma-Chek Silver. Otuliny te posiadają przewodność cieplną na poziomie λ≤0,036 W(m*K), co zapewnia wysoki stopień izolacyjności nawet w najbardziej wymagających warunkach, a ponadto lepiej chronią przed kondensacją w porównaniu do tradycyjnych technologii. Produkt charakteryzuje się bowiem budową warstwową gwarantującą ochronę przed promieniowaniem UV oraz korozją galwaniczną. Podwójna warstwa folii aluminiowej pokrytej specjalną powłoką zabezpiecza przed działaniem promieni słonecznych, a wewnętrzna strona warstwy ochronnej powleczona warstwą PVC chroni przed niszczeniem instalacji wywołanym chemicznym oddziaływaniem środowiska. Poza standardowymi arkuszami, łatwymi w dopasowaniu nawet do sporych rozmiarów rur, jak i szeroką gamą otulin, w ramach systemu Arma-Chek Silver dostępne są również gotowe elementy prefabrykowane w postaci kolanek oraz trójników. Dzięki temu można sprawnie i szybko dopasować izolację nawet do wysoce skomplikowanych instalacji.

Arma-Check Silver. Fot. Armacell
Arma-Chek Silver. Fot. Armacell
Arma-Chek Silver przeznaczony jest do instalacji przemysłowych zewnętrznych oraz wewnętrznych. Fot. Armacell
Arma-Chek Silver przeznaczony jest do instalacji przemysłowych zewnętrznych oraz wewnętrznych. Fot. Armacell

Arma-Chek Silver przeznaczony jest do instalacji zewnętrznych oraz wewnętrznych, wykorzystywanych w chłodnictwie przemysłowym i użytkowym, a także w instalacjach klimatyzacyjnych i wentylacyjnych, jak również w ogrzewnictwie i technice sanitarnej. Dedykowany jest także do instalacji przemysłowych, spożywczych, farmaceutycznych oraz chemicznych. Estetyka powłoki zewnętrznej sprawia, że z powodzeniem może być stosowany zarówno na zewnątrz obiektów, jak i we wnętrzach.

Mata z włókna szklanego Arma-Check D. Fot. Armacell
Mata z włókna szklanego Arma-Chek D. Fot. Armacell

Arma-Chek D – izolacja elastyczna niezależnie od środowiska

Arma-Chek D to czarna mata tkana z włókna szklanego ochraniająca materiał izolacyjny z syntetycznego kauczuku Armaflex i mocowana do niego fabrycznie. Całość stanowi system izolacji w formie gotowych otulin i płyt, uzupełniony o osłonę i samoprzylepną taśmę. Osłonę Arma-Chek D można również montować na istniejącej, zaizolowanej już Armaflexem instalacji. Produkt firmy Armacell zapewnia odporność na uderzenia i uszkodzenia mechaniczne oraz promieniowanie UV. Wraz z wyjątkowo odporną na dyfuzję pary wodnej izolacją zmniejszone jest ryzyko wystąpienia korozji instalacji, która może zachodzić pod warstwą izolacji. Jednocześnie Arma-Chek D pozostaje elastyczny w zmiennym środowisku, a na jego powierzchni nie tworzą się plamy. Materiał jest lekki, a jego właściwości techniczne umożliwiają szybki i łatwy montaż bez stosowania specjalnych narzędzi. Kombinacja wysokiej jakości elastycznej izolacji oraz wytrzymałej powłoki ochronnej doskonale sprawdza się w trudnych warunkach, dlatego z powodzeniem może być stosowana jako izolacja instalacji wymagających szczególnej ochrony mechanicznej (instalacje przemysłowe, naftowe, petrochemiczne, grzewcze, klimatyzacyjne), zarówno w pomieszczeniach, jak i na zewnątrz.

Arma-Chek R – niemetaliczna powłoka chroniąca przed korozją

Arma-Chek R firmy Armacell to profesjonalny system ochronny o dużej wytrzymałości i trwałości. Ta wydajna, niemetaliczna powłoka została stworzona z myślą o zastosowaniach morskich, przybrzeżnych oraz przemysłowych. Jest to elastyczna, czarna lub szara osłona z niespienionego kauczuku syntetycznego o grubości 1 i 2 mm, montowana bezpośrednio na izolacji Armaflex i stanowiąca dla niej dodatkową ochronę. Arma-Chek R zabezpiecza powierzchnię Armaflexu przed uszkodzeniami mechanicznymi, warunkami atmosferycznymi oraz promieniowaniem UV. Dzięki temu, że jest wykonany z materiału syntetycznego, zmniejsza ryzyko wystąpienia korozji galwanicznej na instalacji. Stosowanie systemu Arma-Chek R gwarantuje wieloletnią ochronę instalacji nawet w bardzo trudnych warunkach. Rozwiązanie szczególnie zalecane jest w instalacjach przemysłowych, w zastosowaniach morskich i przybrzeżnych oraz wszędzie tam, gdzie należy do minimum ograniczyć ryzyko wystąpienia korozji pod warstwą izolacji.

Arma-Check R. Fot. Armacell
Arma-Chek R. Fot. Armacell
System Arma-Chek R gwarantuje wieloletnią ochronę instalacji nawet w bardzo trudnych warunkach. Fot. Armacell
System Arma-Chek R gwarantuje wieloletnią ochronę instalacji nawet w bardzo trudnych warunkach. Fot. Armacell

Udostępnij ten wpis

Post Comment