Wszechstronny uszczelniacz – jak można wykorzystywać silikon uniwersalny firmy Den Braven

Popularnym sposobem na wypełnienie szczelin i szpar na styku różnych materiałów jest silikonowanie. Sięgając po Silikon Uniwersalny Den Braven, wykonamy nie tylko drobne prace remontowe w domu, ale także oszklimy okna, uszczelnimy sklepową witrynę, tablicę reklamową lub nawet łódź czy przyczepę campingową. A wszystkie te prace bez trudu wykonamy samodzielnie.

Silikon uniwersalny firmy Den Braven. Fot. Den Braven
Silikon uniwersalny firmy Den Braven. Fot. Den Braven

Do glazury, szkła, drewna i aluminium

Silikon Uniwersalny Den Braven to wszechstronny produkt do spoinowania i uszczelniania różnego typu powierzchni. Charakteryzuje się wysoką elastycznością i jest bardzo dobrze przyczepny do gładkich podłoży. Może być stosowany do szła, ceramiki, porcelany, lakierowanego drewna, aluminium anodowanego, polistyrenu, powierzchni szkliwionych i glazurowanych. Gwarantuje wyjątkową szczelność dzięki zastosowaniu polisiloksanów z octanowym systemem utwardzania. Jednoskładnikowe silikonowe kity uszczelniające tego typu wykazują wysoką odporność na działanie wysokich temperatur i wilgoci. Silikon Uniwersalny jest wytrzymały na temperatury w zakresie od -50°C do +120°C i odporny na działanie czynników atmosferycznych, takich jak opady czy promieniowanie UV. Można więc go bez obaw używać zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz pomieszczeń. Wszystkie te cechy sprawiają, że doskonale sprawdzi się nie tylko przy różnego rodzaju pracach remontowych, ale także szkleniu okien w ramach drewnianych, uszczelnianiu witryn sklepowych, gablot, tablic, łodzi, samochodów czy przyczep campingowych. Pamiętać jedynie trzeba, że kwaśne silikony nie nadają się do stosowania z materiałami podatnymi na korozję oraz do podłoży mineralnych. Możliwości stosowania Silikonu Uniwersalnego Den Braven zwiększa szeroka paleta kolorów. Gama podstawowa obejmuje: bezbarwny, biały, szary, czarny, brązowy oraz bezowy.

Zrób to sam

Silikon Uniwersalny Den Braven jest łatwy w nakładaniu i przy jego użyciu bez trudu stworzymy gładką, trwale elastyczną, szczelną fugę. Nie wymaga to wyjątkowych umiejętności ani stosowania specjalistycznych narzędzi, dlatego pozwala na samodzielne prowadzenie prac, bez pomocy fachowców. Sprzedawany jest w plastikowym kartuszu o pojemności 300 ml. Potrzebujemy jedynie pistoletu ręcznego lub pneumatycznego. Zanim przystąpimy do nakładania produktu, należy oczyścić podłoże z wszelkich tłuszczy i zabrudzeń, a także zabezpieczyć przestrzeń dookoła wypełnianej szczeliny. Silikonem Uniwersalnym można wypełniać spoiny o szerokości od 4 do 25 mm. Preparat należy aplikować równomiernym ruchem. Zaraz po dokładnym nałożeniu masy uszczelniającej, fugę na całej długości należy wygładzić. Można do tego celu użyć specjalnej szpachelki maczanej w wodzie z niewielką domieszką mydła. Należy to zrobić w ciągu 12 minut od aplikacji, gdyż po tym czasie produkt ulega utwardzeniu. Zastosować też można profesjonalny środek do wygładzania fug – Den Braven Finisher. Poprawnie wykonana fuga powinna umożliwiać swobodne spływanie wody. Zastosowanie się do tych kilku prostych reguł zagwarantuje trwałość i szczelność wykonanego połączenia.

Udostępnij ten wpis

Post Comment