Czym pokryć ściany z betonu komórkowego?

Ściany wewnętrzne - Czym pokryć ściany z betonu komórkowego?

Ściany wykonane z betonu komórkowego są równe, co jest zasługą właściwości tego materiału. Dlatego też do ich przykrycia wystarczy użyć tynku cienkowarstwowego. Dzięki temu tynkowanie można przeprowadzić łatwiej, szybciej i taniej.

Wraz z jesiennymi chłodami prace budowlane przenoszą się do wnętrz budynków. Jest to dobry czas między innymi na kładzenie tynku wewnętrznego. Sposób wykonania tych robót uzależniony jest w dużej mierze od podłoża, z którego zostały wymurowane ściany.

Równe podłoże to co najmniej połowa sukcesu

Dla wykonawcy nie jest bez znaczenia to, na jakim podłożu ma pracować. Im ściana dokładniej wymurowana, o płaskich i równych powierzchniach, tym prostsze jest jej wykończenie tynkiem.

Ściany wewnętrzne - Czym pokryć ściany z betonu komórkowego?

Materiałem zapewniającym dokładne murowanie jest beton komórkowy. Bloczki produkowane przez firmę SOLBET charakteryzuje precyzja wykonania, posiadają niewielkie odchyłki wymiarowe. Różnice wymiarów w grubości bloczków nie przekraczają 1,5 mm a w wysokości 1 mm. Bloczki profilowane są na pióro i wpust oraz posiadają uchwyty montażowe. Murowanie ściany polega na klejeniu bloczków na cienką spoinę. Technologia ta pozwala uzyskać bardzo dokładnie wykonaną, równą ścianę. Takie murowanie jest możliwe dzięki użyciu właściwych narzędzi – odpowiedniej szerokości kielni, gumowego młotka, pacy do szlifowania, prowadnicy, ręcznej piły oraz zmiotki.

Wystarczy cienka warstwa

W przypadku ścian budowanych na przykład z ceramiki wykańczanie ścian wewnętrznych wymaga kilku odrębnych etapów pracy. Zazwyczaj na surową ścianę trzeba położyć tynk podkładowy. Dopiero po jego wyschnięciu może być położony tynk właściwy grubości około 1,5 cm i na koniec gładź gipsowa. Efekt końcowy jest uzależniony od właściwego położenia poszczególnych warstw. Inaczej rzecz się ma w przypadku ścian z betonu komórkowego. Dobrze wykonana ściana w technologii bloczków SOLBET jest gotowa do tynkowania. Przed przystąpieniem do tej czynności zalecane jest jedynie zagruntowanie podłoża. Na tak przygotowaną powierzchnię wystarczy nałożyć tynk cienkowarstwowy – od 5 do 10 mm grubości.

W asortymencie chemii budowlanej firma SOLBET posiada tynk SOLBET TERAZYT S. Jest to szlachetny tynk mineralny cienkowarstwowy do nakładania ręcznego. TERAZYT S charakteryzuje się dobrą plastycznością, przyczepnością do podłoża, paroprzepuszczalniością i rysoodpornością. Właściwy skład suchej mieszanki zapobiega powstawaniu pęknięć, a tynk posiada szczególne właściwości ochronno – dekoracyjne. Dzięki jego zastosowaniu zyskuje się gładką i estetyczną powierzchnię.

Dobrze nałożony tynk nie wymaga stosowania gładzi gipsowych. Ściana jest gotowa do malowania. Jak widać, budowanie z betonu komórkowego pozwala skrócić czas pracy wykonawcy i oszczędzić pieniądze inwestorowi na innych etapach budowy.

Fot. Solbet

Udostępnij ten wpis

Post Comment