ProPlan – unikalne oprogramowanie do optymalizacji projektów Protan

Protan wychodząc naprzeciw oczekiwaniom rynku, opracował unikalne oprogramowanie informatyczne ProPlan. Rozwiązanie to umożliwia przygotowanie dokładniejszych kalkulacji projektów dachowych. Ułatwia wybór najlepszego rozwiązania na dachu, począwszy od projektów dla podstawowych jego typów, po duże, skomplikowane obiekty.

ProPlan pracuje na silniku AutoCad Architecture. Ze względu na to, iż programy bazują na jednej platformie informatycznej, przyspiesza to wykonywanie projektów dla różnych systemów dachowych Protan. Dzięki temu możliwe jest porównanie różnych rozwiązań dachowych, na przykład z dużych prefabrykowanych arkuszy czy rolek docinanych na zamówienie.

Fot. Protan
Fot. Protan

Oszczędności widać nawet na poziomie samego łańcucha dostaw i efektywności ekonomicznej, gdzie koszty logistyczne zmniejszają się dzięki produkowaniu membran pod zamówienie, a nie w masowej produkcji w celach magazynowania. Stworzenie w systemie obliczeń i wygenerowanie listy materiałów, wymaganych do instalacji dachu, zapewnia obniżenie kosztów projektu poprzez zoptymalizowanie ilości zamawianych materiałów.

Fot. Protan
Fot. Protan

Protan dba nie tylko o stworzenie możliwości wizualizacji projektu, czy o optymalizację kosztów wykonania pokrycia dachowego, ale również o serwis. Rolki membran są numerowane, co ułatwia podczas nadzoru, śledzenie postępów prac montażowych. W czasie inspekcji sporządzany jest raport, a na wszystkich etapach tworzenia i realizacji projektu, Protan poprzez zespół ekspertów oferuje doradztwo techniczne.


Protan to norweska grupa przemysłowa, obecna w Polsce, która jest światowym liderem  w technologiach membranowych. Tworzy i dostarcza membrany, systemy dachowe, systemy wentylacji i tekstylia techniczne.

www.protan.pl

www.facebook.com/Protan-Polska

Udostępnij ten wpis

Post Comment